ПОСЛУГИЦІНИТЕРМІНИ
Ліквідація ТОВВід 15.000 грн.20-30 днів
Ліквідація ППВід 15.000 грн.20-30 днів
Ліквідація ФОПВід 2.500 грн.20-30 днів
Ліквідація ТДВВід 35.000 грн.50-60 днів
Ліквідація АТВід 20.000 грн.70-80 днів
Експрес ліквідаціяВід 13.500 грн.1-3 дні

Для чого потрібна ліквідація підприємства?

По-перше, варто згадати, що зареєструвати нове товариство з обмеженою відповідальністю досить просто, особливо після реформи 2014 року. Інформація відразу ж вноситься в базу даних Міністерства Юстиції під назвою Єдиний Державний Реєстр Підприємств і Організацій України. А ось закриття фірми проходить набагато складніше. Через це згаданий сервіс останнім часом став набирати великий попит. Підприємці роблять помилку, коли починають самостійно або за допомогою штатного співробітника припиняти бізнес. Звісно, у пересічного громадянина, навіть без вищої, профільної освіти все вийде і можна буде заощадити достатню суму грошей. Але час, за який людина могла відкрити нову організацію, укласти вигідні угоди та заробити буде втрачено. Так, що даний сервіс буде корисний власникам і керуючим великих і малих корпорацій.

Звертаємо Вашу увагу, що ліквідація приватного підприємства, яке не є платником податку на додану вартість відбувається за спрощеною процедурою. Тут головне дотримати норми дозволеної прибутку і не перевищити річний дохід. Якщо в цьому плані все нормально, то процес пройде швидко, не дорого, без будь-яких наслідків для майна засновників.

Як відбувається процедура ліквідації фірми?

Основна інформації, яка відображена в ЄДР може змінюватися в будь-який час. Можна одних власників прибрати, інших додати або внести будь-які інші зміни. Головне правильно оформити необхідний пакет!

Процедура повної ліквідація підприємства така:

 • Склад засновників голосує і приймає письмове рішення з виводом своїх частин статутного капіталу;
 • Закриваються поточні розрахункові рахунки компанії в фінансових установах;
 • У центр надання адміністративних послуг відповідного району або міста подається реєстраційна картка встановленої форми;
 • Ініціюється позапланова податкова перевірка (рекомендується додатково підключити незалежну аудиторську контору для більш точної оцінки стану активів). Звісно, що ліквідація фірми без боргів проходить набагато простіше, швидше, без зайвих нервів і витрат з боку власників;
 • По завершенню перевірки видається АКТ з претензіями або без, після врегулювання фінансових питань з державою робота приватної організації зупиняється.

Важливо розуміти, що закриття фірми через експрес ліквідацію проходить за дещо іншою процедурою. Тут все набагато простіше і дешевше. Людина просто переписує фірму на іншого громадянина і тільки по закінченню трьох років, коли проходять терміни давності за фінансовими претензіями починається процес анулювання.

Які потрібні документи щоб закрити фірму?

Цей процес містить в собі багато дій і під кожну необхідно зібрати свій пакет паперів, правильно заповнити бланки, форма яких щомісяця змінюється за рішенням уряду, Верховної Ради України та національного банку.

Перелік основних документів, потрібних щоб ліквідувати підприємство:

 1. Вірно оформлена в друкованому вигляді реєстраційна картка із зазначенням причини зупинки господарської діяльності;
 2. Оригінал нотаріально завіреного рішення засновників (уповноваженого органу) про зміну інформації про компанію;
 3. Статут у двох примірниках (якщо статут модельний, то роздруковувати його не потрібно, це найпоширеніший варіант);
 4. Квитанція про сплату державного мита (оплатити можна як у відділенні банку, так і на місці);
 5. Наказ про звільнення директора або генерального директора;
 6. АКТ перевірки підтверджуючий відсутність заборгованостей перед казначейством, контрагентами та кредиторами;
 7. Судові рішення (якщо є такі).

Важливо! Закрити фірму необхідно без боргів! Якщо у товариства з обмеженою відповідальністю є претензії по заробітній платі перед своїми працівниками, то в першу чергу потрібно закрити це питання і зібрати підтверджуючі документи з цього приводу. Це може вплинути на вартість ліквідації фірми. Особливо, якщо у Вас був великий колектив з високими окладами (зазвичай так буває в адміністративному корпусі заводів, фабрик). Нагадуємо, що бухгалтерська інформація про зарплату повинна зберігатися в архіві сімдесят п’ять років.

Яку фірму ми можемо ліквідувати?

Навіть досить проста справа супроводжується непередбачуваними ускладненнями, а тут юристи стикаються з тим, що законодавство нашої країни постійно переписується на догоду Європейським реформам. Звісно, це призводить до деяких незручностей, тому, що нові норми кожен трактує по-своєму, чиновники кажуть одне, юристи інше, нотаріуси третє державні реєстратори четверте і так далі. Але є й нюанси в бухгалтерських документах установи, які тягнуть за собою збільшення вартості ліквідації підприємства.

Перелік організаційно правових форм, які ми можемо поставити на облік з позначкою “Припинено”:

 • Товариство з обмеженою відповідальністю (найпоширеніший варіант в Україні);
 • Приватне підприємство (така компанія являється чимось середнім між ТОВ та ФОП);
 • Фізична особа підприємець (найпростіша форма ведення бізнесу);
 • Акціонерне товариство (приватна, публічне). Тут за законодавством передбачена посада – ліквідатор підприємства.

Важливо! Якщо стосовно контори є судові рішення з обмеженнями та заборонами або претензії з боку будь-якого правоохоронного органу, рекомендується якомога швидше анулювати санкції, не рахуючись з витратами. Якщо цього не зробити, то підприємство може просто зависнути, його неможливо буде продати, припинити, почати банкрутство і тим більше продовжувати фінансово-господарську діяльність.

Чому реорганізацію і ліквідацію підприємства варто довірити саме нам?

Компанія “СЕНАТ” працює в корпоративному праві з 2005 року. Співвідношення ціни, швидкості і якості надаваних юридичних послуг для бізнесменів постійно знаходиться на пристойному рівні.

Що отримує клієнт, який замовив у нас закриття підприємства:

 1. Припинення юридичної особи будь-якої форми власності в Києві, іншому регіоні України швидко;
 2. Нотаріальне посвідчення необхідних паперів;
 3. Зупинку господарської діяльності в податковому департаменті (як платника ПДВ або єдиного податку). Найголовніший момент, через який при несприятливих обставинах ціна ліквідації фірми підвищується в рази;
 4. Закриття банківського розрахункового рахунку в фінансових установах України;
 5. Супровід податкової або аудиторської перевірки;
 6. Допомога в господарському суді (при необхідності);
 7. Реєстрацію нової контори та отримання необхідних виписок, в тому числі ліцензії, різні дозволи та свідоцтва.

Вирішивши співпрацювати з нашою організацією з питання ліквідації підприємства Ви отримуєте адекватну ціну, повний аналіз бізнесу, безкоштовну консультацію і досвідченого партнера, здатного розв’язувати питання корпоративного характеру. Для постійних клієнтів юридична компанія “СЕНАТ” розробила систему знижок. Але і нові замовники можуть розраховувати на зниження вартості до десяти відсотків та інші приємні бонуси.

×

×