ПОСЛУГИЦІНИТЕРМІНИ
Ліквідація ФОПВід 2.500 грн.20-30 днів

Підстави для закриття ФОП?

По-перше, варто згадати, що зареєструвати нову фізичну особу підприємця досить просто, особливо після реформи 2014 року. Інформація відразу ж вноситься в базу даних Міністерства Юстиції під назвою ЄДРПО України. А ось ліквідувати ФОП трохи складніше. Через це згаданий сервіс останнім часом став набирати попит. Підприємці роблять помилку, коли починають самостійно або за допомогою штатного співробітника анулювати бізнес. Звісно, у пересічного громадянина, навіть без вищої, профільної освіти все вийде і можна буде заощадити достатню суму грошей. Але час буде втрачено.

Підстави:

 1. Особиста ініціатива людини;
 2. Судове рішення;
 3. Смерть підприємця.

Звертаємо увагу, що ліквідувати ФОП в податковій, який є платником ПДВ проходить практично за такою ж процедурою як ТОВ.

Ліквідація СПД. Який порядок дій?

Основна інформації, яка відображена в ЄДР може змінюватися в будь-який час. Головне правильно оформити необхідний портфель!

Процедура повного закриття ФОП така:

 • Зупиняються поточні розрахункові рахунки;
 • У центр надання адміністративних послуг відповідного району або міста подається реєстраційна картка;
 • Ініціюється позапланова податкова перевірка. Звісно, що ліквідація СПД без боргів проходить набагато простіше і швидше;
 • По завершенню перевірки видається АКТ з претензіями або без, після врегулювання фінансових питань з державою робота приватного підприємця зупиняється.

Рекомендується безперервно вести (заповнювати) книгу обліку доходів щоб чиновнику було легше провести аудит господарської діяльності.

Які потрібні документи для ліквідації ФОП?

Цей процес охоплює безліч дій і під кожен етап необхідно зібрати свій пакет паперів, правильно заповнити бланки, форма яких щомісяця змінюється.

Перелік основних документів:

 1. Вірно оформлена в друкованому вигляді реєстраційна картка із зазначенням причини зупинки господарської діяльності;
 2. Квитанція про сплату державного мита;
 3. Накази про звільнення найманих працівників;
 4. АКТ перевірки підтверджуючий відсутність заборгованостей перед казначейством, контрагентами та кредиторами;
 5. Судові рішення (якщо є такі).

Важливо! Повне припинення ФОП можливо тільки після розв’язання питання з боргами! Якщо є претензії по заробітній платі перед своїми працівниками, то в першу чергу потрібно виплатити допомогу і зібрати підтверджуючі документи. Це може вплинути на ціну закриття ФОП. Особливо, якщо у Вас був великий колектив з високими окладами.

Терміни закриття ФОП в податковій?

Навіть досить проста справа супроводжується непередбачуваними ускладненнями, а тут юристи зіштовхуються з тим, що законодавство нашої країни постійно переписується на догоду Європейським реформам. Але є й нюанси в бухгалтерських документах, які тягнуть за собою збільшення термінів.

Перелік проблем, які заважають поставити СПД на облік з позначкою “Припинено” за скороченими термінами:

 • Різного роду борги (дебіторські, кредиторські);
 • Не закрите питання з контролюючими органами;
 • На підприємця накладено санкції місцевого і державного значення.

Важливо! Якщо стосовно бізнесмена є судові рішення з обмеженнями й заборонами або претензії з боку будь-якого правоохоронного органу, рекомендується якомога швидше анулювати санкції. Якщо цього не зробити, то ФОП може просто зависнути, його неможливо буде припинити.

Чому замовити ліквідацію СПД краще у нас?

Компанія “СЕНАТ” працює в корпоративному праві з 2005 року. Співвідношення ціни, швидкості і якості надаваних юридичних послуг постійно знаходиться на пристойному рівні.

Що отримує клієнт:

 1. Припинення фізичної особи підприємця в Києві, іншому регіоні України швидко;
 2. Зупинення господарської діяльності в ДПІ (як платника ПДВ або єдиного податку);
 3. Анулювання банківського розрахункового рахунку;
 4. Допомога в господарському суді (при необхідності);
 5. Реєстрацію нового бізнесу.

Вирішивши співпрацювати з нашою організацією щоб закрити ФОП Ви отримуєте адекватну ціну, безкоштовну консультацію і досвідченого партнера, здатного розв’язувати питання корпоративного характеру. Для постійних клієнтів юридична компанія “СЕНАТ” розробила систему знижок.

×

×