ПОСЛУГИЦІНИТЕРМІНИ
Ліквідація ППВід 15.000 грн.20-30 днів
Експрес ліквідаціяВід 13.500 грн.1-3 дні

Для чого потрібно закрити ПП?

По-перше, варто згадати, що зареєструвати нове приватне підприємство досить просто, особливо після реформи 2014 року. Інформація відразу ж вноситься в базу даних Міністерства Юстиції під назвою Єдиний Державний Реєстр Підприємств і Організацій України. А ось закрити ПП набагато складніше. Через це згаданий сервіс останнім часом став набирати попит. Підприємці роблять помилку, коли починають самостійно або за допомогою штатного співробітника анулювати бізнес. Звісно, у пересічного громадянина, навіть без вищої, профільної освіти все вийде і можна буде заощадити достатню суму грошей. Але час, за який людина могла відкрити нову організацію, укласти вигідні угоди та заробити буде втрачено.

Звертаємо увагу, що ліквідувати ПП в податковій, яке є платником ПДВ проходить через таку ж процедуру як ТОВ.

Ліквідація ПП. Як це зробити?

Основна інформації, яка відображена в ЄДР може змінюватися в будь-який час. Головне правильно оформити необхідний портфель!

Процедура така:

 • Склад засновників збирається на нараду, голосує і приймає письмове рішення з виводом своїх часток статутного капіталу;
 • Зупиняються поточні розрахункові рахунки;
 • У центр надання адміністративних послуг подається реєстраційна картка встановленої форми;
 • Ініціюється позапланова податкова перевірка (рекомендується додатково підключити незалежну аудиторську контору);
 • По завершенню перевірки видається АКТ з претензіями або без, після врегулювання фінансових питань з державою робота організації зупиняється.

Важливо розуміти, що припинення приватного підприємства через експрес ліквідацію проходить по кілька іншій процедурі. Тут все набагато простіше і дешевше. Людина просто переписує фірму на іншого громадянина і тільки по закінченню трьох років, коли проходять терміни давності за фінансовими претензіями починається процес анулювання.

Які потрібні документи щоб закрити ПП на єдиному податку?

Цей процес охоплює безліч дій і під кожен етап необхідно зібрати свій пакет паперів, правильно заповнити бланки, форма яких щомісяця змінюється за рішенням уряду.

Перелік:

 1. Вірно оформлена в друкованому вигляді реєстраційна картка із зазначенням причини зупинки господарської діяльності;
 2. Оригінал нотаріально завіреного рішення засновників (уповноваженого органу) про зміну інформації про компанію;
 3. Статут у двох примірниках (у ПП може бути тільки друкований статут);
 4. Квитанція про сплату державного мита (оплатити можна як у відділенні банку, так і на місці);
 5. Наказ про звільнення директора;
 6. АКТ перевірки підтверджуючий відсутність заборгованостей перед казначейством, контрагентами та кредиторами;
 7. Судові рішення (якщо є такі).

Важливо! Повне закриття ПП можливо тільки після розв’язання питання з боргами! Якщо у товариства з обмеженою відповідальністю є претензії по заробітній платі перед своїми працівниками, то в першу чергу потрібно виплатити допомогу і зібрати підтверджуючі документи. Це може вплинути на ціну ліквідації ПП. Особливо, якщо у Вас був великий колектив з високими окладами. Нагадуємо, що бухгалтерська інформація про зарплату повинна зберігатися в архіві сімдесят п’ять років. Якщо папери були загублені їх доведеться відновлювати протягом дев’яноста днів.

Які терміни ліквідації приватного підприємства?

Навіть досить проста справа супроводжується непередбачуваними ускладненнями, а тут юристи зіштовхуються з тим, що законодавство нашої країни постійно переписується на догоду Європейським реформам. Звісно, це призводить до деяких незручностей, тому, що нові норми кожен трактує по-своєму. Але є й нюанси в бухгалтерських документах установи, які тягнуть за собою збільшення термінів.

Перелік проблем, які заважають поставити фірму на облік з позначкою “Припинено” за скороченими термінами:

 • Різного роду борги (дебіторські, кредиторські);
 • Є майнові суперечки серед учасників щодо статутного капіталу;
 • Не закриті питання з контролюючими органами, такими як, податкова, будівельне управління або фінансовий моніторинг;
 • На компанію накладені санкції місцевого і державного значення.

Важливо! Якщо стосовно контори є судові рішення з обмеженнями та заборонами або претензії з боку будь-якого правоохоронного органу, рекомендується якомога швидше анулювати санкції, не рахуючись з витратами. Якщо цього не зробити, то підприємство може просто зависнути, його неможливо буде продати, припинити, почати банкрутство і тим більше продовжувати фінансово-господарську діяльність.

Чому замовити ліквідацію ПП краще у нас?

Компанія “СЕНАТ” працює в корпоративному праві з 2005 року. Співвідношення ціни, швидкості і якості надаваних юридичних послуг для бізнесменів постійно знаходиться на пристойному рівні.

Що отримує клієнт:

 1. Припинення юридичної особи в Києві, іншому регіоні України швидко;
 2. Нотаріальне посвідчення необхідних паперів;
 3. Зупинку господарської діяльності в ДПІ (як платника ПДВ або єдиного податку). Найголовніший момент, через який при несприятливих обставинах ціна підвищується в рази;
 4. Анулювання банківського розрахункового рахунку;
 5. Допомога в господарському суді (при необхідності).

Вирішивши співпрацювати з нашою організацією Ви отримуєте адекватну ціну, повний аналіз бізнесу, безкоштовну консультацію і досвідченого партнера, здатного розв’язувати питання корпоративного характеру. Для постійних клієнтів юридична компанія “СЕНАТ” розробила систему знижок.

×

×