Чим рекомендований лист відрізняється від простого?

Реалії українського бізнесу такі, що доводиться часто взаємодіяти з державними органами по будь-якому, навіть незначному питанні. І хоч зараз на дворі двадцять перше століття, і ми живемо в епоху технологій інтернету, до сих пір збереглася традиція чорнильної графоманії. Це означає, що потрібно вести офіційну переписку через паперову пошту, це забирає багато сил, часу і якоюсь мірою гроші, що витрачаються не тільки на закупівлю марок, конвертів, паперу, але і на відділ канцелярії.

Чим рекомендований лист відрізняється від простого?

Існує кілька різновидів пошти, які закріплені в законодавстві України, указах Кабінету Міністрів, а саме:

  1. Звичайна,
  2. Рекомендована,
  3. З повідомленням,
  4. Цінна,
  5. Кур’єрська,
  6. Бандероль,
  7. Посилка.

Якщо запитати у листоноші, чим відрізняються ці поняття один від одного, то Вам дадуть відповідь, що тільки ціною і відповідальністю доставки тому як процедура оформлення у всього цього однакова, різні тільки букви на штрих коді.

Простий лист, звичайний – відправляється на організацію без прямої взаємодії з поштовим відділенням. Клеїте необхідну кількість символів, кидається в спеціальний ящик і подальша доля відправки невідома, тому, що Ваші дії не були ні де зафіксовані. Таким способом шлють малозначні повідомлення, чисто в інформативних цілях.

Замовний, але вірно рекомендований – тут процедура трохи складніша і дорожча. Ви упаковуєте текстовий документ, віддаєте його оператору через віконце, який присвоює йому штрих код з позначкою “Р” та натомість Ви отримуєте касовий чек. Також вся інформація заноситься на вебсайт Укрпошти, через який можна відстежити місцезнаходження відправки та дізнатися чи отримав його адресат, який своєю чергою повинен розписатися у відомості листоноші про реєстрацію вхідних документів.

Якщо просте або замовне не забрали тому, що будинок був вказана невірно, то, що Ви відправили повернеться на ту локацію яку Ви, вказали на конверті. Останнім часом стало можливим відправляти листи без вказівки зворотної адреси, в цьому випадки папери будуть зберігається на відділенні протягом одного місяця після чого утилізуються!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

×

×